Aktuality

   

Vážení přátelé,

jak jsme vás již informovali, platí od 1. července 2022 50 % sleva na jízdném ve veřejné hromadné dopravě pro osoby, které jsou ve 3. stupni invalidity. Slevu lze uplatnit jak v dopravě železniční, tak i autobusové. Sleva se uplatňuje prostřednictvím QR kódu, který lze získat na webových stránkách České stránky sociálního zabezpečení www.cssz.cz. Bližší podrobnosti najdete na odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=jpMm_l95Hv4.

Vážení přátelé, již několik lidí se na nás obrátilo s tím, že nemají možnost si QR kód stáhnout na stránkách ČSSZ, nebo že nejsou tak počítačově zdatní, aby to zvládli. Druhou cestou, jak získat QR kód, je dostavit se na Okresní správu sociálního zabezpečení a požádat o QR kód v PDF dokumentu přímo na tomto pracovišti. Doporučujeme vám, abyste nejprve kontaktovali OSSZ telefonicky. Zjistili jsme, že některá pracoviště OSSZ o slevě na dopravu pro osoby ve 3. stupni invalidity ani nevědí. Je potřeba nenechat se odradit a případně úřednici vysvětlit, ať si to zjistí na centrále ČSSZ, že tento úřad je opravu pověřen k tomu, aby vydával příslušná potvrzení – QR kód.

Vážení přátelé, můžou se vyskytnout potíže s uplatněním slevy přímo u dopravců, protože někteří dopravci nemají čtečky QR kódu. To je však jejich problém. Byli jsme ujištěni Ministerstvem dopravy ČR, že informovali dopravce o této slevě a také a způsobu jejího prokazování. Nárok na slevu se prokazuje QR kódem buď v mobilní aplikaci, nebo PDF dokladem a občanským průkazem. Je nezbytné, abyste se nedali a slevu požadovali.

Vážení přátelé, pokud se vám taková situace stane, že dopravce vám nebude chtít uznat slevu na jízdném, tak zkuste okamžitě volat příslušnou linku CENDIS www.cendis.cz, případně si vyžádejte číslo vlaku nebo autobusového spoje, jméno řidiče nebo průvodčího a podejte stížnost na příslušnou dopravní společnost, případně emailem na CENDIS. Pravděpodobně jde pouze o to, že dopravní společnosti ještě důkladně neproškolily všechny svoje pracovníky.

Na internetových stránkách CENDIS i ČSSZ jsou uvedeny informace pro cestující týkající se slev pro osoby invalidní ve 3. stupni. Informační pomoc při nesnázích spojených s prokazováním slevy, případně s dalšími otázkami, podle těchto informací poskytují pracovníci „Oddělení zákaznické podpory“ státního podniku CENDIS, které je možné kontaktovat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu +420 222 266 755. Tato služba je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu.“

S pozdravem

Mgr. Václav Krása, předseda NRZP ČR

 

Z informací NRZP upravil Dr. Jindřich Fanta, místopředseda KB ČR

 

Vážení přátelé,

NRZP ČR uzavřela s časopisem Respekt smlouvu o spolupráci. Předmětem spolupráce je, že časopis Respekt bude uveřejňovat důležité informace týkající se problematiky zdravotního postižení a bude uveřejňovat informace o činnosti NRZP ČR. Jako protihodnotu NRZP ČR poskytne informace o časopisu a zároveň informaci o tom, že časopis Respekt poskytuje velkou slevu pro držitele průkazu TP, ZTP a ZTP/P. Tato sleva činí 30 %. Časopis Respekt tuto dohodu nabídnul s tím, že usiluje o to, aby informace, které poskytuje, byly k dispozici co největšímu počtu čtenářů.

Pokud byste měli zájem objednat si předplatné časopisu s uvedenou 30 % slevou, můžete tak učinit prostřednictvím odkazu: www.respekt.cz/nrzp. Samozřejmě, že je nezbytné, abyste zároveň prokázali, že jste držiteli jednoho z výše uvedených průkazů. Časopis Respekt je týdeník.

Vážení přátelé, věřím, že pro vás tato nabídka bude zajímavá. Pokud byste si nevěděli rady, obraťte se na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník.

S pozdravem 

Mgr. Václav Krása, předseda NRZP ČR

   

Přihlášení a registrace  

   

Novinky e-mailem  

   

FAQ - časté dotazy  

   

Počet přístupů  

4185941
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1827
4212
17808
4159474
9665
67356
4185941
Tvoje IP: 35.172.224.102
2022-12-04 22:00
   

Plán akcí

   

Sponzoři a dárci

   

Ze společných akcí

   

Účetní uzávěrka

   
enfrdeitptrues
© Klub bechtěreviků ČR z.s.