Letos jsme se do Holandska reprezentovat Českou republiku ve volejbalovém turnaji bechtěreviků vydali ve čtvrtek 30. března. Dvacet devět účastníků opět brzy ráno vyráželo z různých částí republiky (Zlín, Praha, Ústí nad Labem, Plzeň, Kolín) a všichni jsme se k večeru sešli v kempu Molecatem v městečku Leersum. Odešli jsme se ubytovat každý do svého šestilůžkového srubu, abychom se za chvíli opět všichni sešli ve "velitelském stanu" a naplánovali jsme kulturní akce, výlety a hlavně postavení hráčů ve třech volejbalových družstvech. Někteří z nás využili možnost jít se vykoupat do bazénu (volný vstup).

Za ubytování jsme zaplatili každý asi tisíc dvě stě korun, vstupní poplatek na turnaj činil 10 eur, cesta autem nás vyšla v průměru na tisíc dvě stě korun. Krajská organizace Praha Klubu bechtěreviků hrajícím členům na tuto aktivitu opět jako vloni přispěla tisíci korunami. Předsednictvo Klubu bechtěreviků jsme požádali o příspěvek pro hrající členy. V pátek 31. 3. někteří z nás jeli na výlet do Haagu, kde si prohlédli obrazy v národní galerii Het Maurishius, podívali se po městě a jeli relaxovat k Severnímu moři do části Haagu nazvané Scheveningen. Nevadilo ani, že nás zde zastihla bouřka, měli jsme alespoň možnost pochutnat si v restauraci na pláži na místních specialitách. Druhá parta aut se v pátek vypravila podívat se na největší přístav v Evropě do Rotterdamu. Cestou do kempu se ještě zastavila prohlédnout si studentské městečko Delft.

V sobotu ráno 1. 4. jsme se vydali na stadion FC Utrecht, kde se tři naše družstva – PAT, MAT a PATMAT utkala s dalšími 29 volejbalovými týmy. Po slavnostním přivítání všechny hráče před zahájením samotného turnaje opět rozhýbala přátelskou rozcvičkou holandská rychlobruslařka Annamarie Thomas, patronka holandského sdružení bechtěreviků. Stejně jako v předchozích letech jsme Českou republiku reprezentovali moc dobře – tým PAT se umístil na krásném 4. místě, tým MAT dosáhl letos 10. místa a tým PATMAT, složený víceméně z těch, kteří volejbal příliš nehrají, skončil na krásném a důstojném předposledním místě. Nehledě na to, jak kdo hrát volejbal umí či neumí, jsme si všichni užili spousty legrace, a to nejen díky těm, kteří se volejbalového turnaje přímo neúčastnili, ale i těm, kteří nás podporovali z pozice fanoušků. Po turnaji na nás všechny čekal malý raut, na kterém jsme si s holandskými kolegy měli čas popovídat, a odjeli jsme do Molecatenu, kde jsme si zazpívali při kytaře.

V neděli se někteří z nás jeli podívat do Amsterdamu, jiní se rozhodli využít toho, že Molecaten leží na území národního parku a šli na procházku, zahráli si minigolf a zaplavali si.

Parta lidí byla jako vždy ohromná, děkuji všem, kteří se volejbalového turnaje zúčastnili a hráli s plným nasazením, velké dík patří Hynkovi Petrovičovi za to, že celou akci zorganizoval a Léčebním lázním Jáchymov a.s., které nám poskytly dárky pro pořadatele turnaje. Díky patří také Předsednictvu Klubu bechtěreviků za zapůjčení reprezentačních triček, které nám speciálně pro tuto akci nechalo vyrobit.

O tom, že atmosféra byla skvělá, se můžete přesvědčit na fotografiích, které budou vystavené v galerii webových stránek Klubu bechtěreviků a v příloze elektronické verze Bechtěreviku.

Moc rádi mezi sebe přijmeme další členy, ať hrající či fanoušky – rozmyslete se, přidejte se příští rok k nám, třeba se nám podaří proti kolegům z Holandska postavit čtyři družstva!

Lucie Miklíková, členka KV KB Kraj Praha

Tvoje IP: 13.58.112.1